Gümüşhane Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi 2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılı Acil Yardım ve Afet Yönetimi Bölümü 1. sınıf öğrencileri düzenlenen törenle üniformalarını giydi.

Gümüşhane Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Çok Amaçlı Salonunda düzenlenen törene Gümüşhane Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Halil İbrahim ZEYBEK, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Doç. Dr. Afşin Ahmet KAYA, Acil Yardım ve Afet Yönetimi Bölüm Başkanı Doç. Dr. Saime ŞAHİNÖZ, akademik personel, öğrenciler, davetliler ve aileler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşıyla başlayan tören Türkiye’de ikinci olarak Gümüşhane Üniversitesinde kurulan Acil Yardım ve Afet Yönetimi Bölümünün tanıtım filminin gösterimi ile devam ederken ilk konuşmayı 1. sınıf öğrencilerini temsilen Veysel Karani KOLCU yaptı.

Öğrencilerin ve katılımcıların büyük heyecan yaşadığı törende Prof. Dr. Halil İbrahim ZEYBEK ülkemizde afet yönetiminin ve bu bağlamda bölümün önemine, bölüm başkanı Doç. Dr. Saime ŞAHİNÖZ ise bölümün tarihçesine, eğitimlerine ve çalışma alanlarına değindi.

 

Yapılan konuşmaların ardından üniformalarını giyen öğrenciler yeminlerini ettikten sonra, Prof. Dr. Halil İbrahim ZEYBEK 20 Nisan 2017 tarihinde düzenlenen 1. Travma Rallisi etap birincilerine ödüllerini takdim etti. Hatıra fotoğraflarının çekilmesi ile tören sona erdi.